TIPPJUHTIDE MENTORLUS

KOKKUVÕTE

EESMÄRK

Mentorlus on avatud meeltega aktiivne kuulamine, õppimine ja kogemuste jagamine, mille tulemusena toimub mentee jaoks enesekindluse ja teadlikkuse tõus. Mentor jagab isiklikult kogetut ja tehtut, mentee saab uusi ideid, millest teha enda jaoks õiged valikud.

 

PROTSESS

Mentorluse vorm on dialoog, mis on segu küsimustest, selgitustest ja vastustest. Küsimused lähtuvad eelkõige eesmärgist saada selgust mentee olukorrast, et osata pakkuda parimat lahendust- kogemust. Oluline on küsitlustehnika, mis aitab menteel endas selgusele jõuda. Tippjuhtide mentorlus pakub ajastatud, konteksti põhist nõustamist, mille eelduseks on teema või probleemi lahendamiseks vajalik kogemus ja võrgustik.

 

USALDUS, VASTUTUS

Tippjuhtide mentorluse aluseks on inimlik usaldus, mitte positsioon või staatus.

Mentor on oma kogemusi jagades kas osaliselt või täielikult mentee poolt valitud lahenduse autor, mis tähendab, et vastutus on jagatud.

 

ARENG

Iga juhi areng on tema isiklik huvi ja vastutus. Lisaks enda arengule vastutavad tippjuhid ka meeskondade arengu eest. Jack Welch on öelnud, et “äri saab kasvatada läbi selle, kui arendad ja lased kasvada oma inimestel meeskonnas”. Kuidas saavutada paremaid tulemusi, kui kõike teha sama moodi? Kõikide ebaedude aluseks on muutuste vältimine. On teada, et vaid 6% olümpiavõitjatest on oma edu korranud. Seega on põhiküsimus: mis motiveerib muutuma? Selleks võib olla mentor, kes õimaldab sul näha endas vajalikku potentsiaali asjade ära tegemiseks.

 

SIHTRÜHM

Tippjuhid, keskastme juhid, spetsialistid, meeskonnad, rahvusvaheliste organisatsioonide juhtkonnad.

KASU

Janek Stepanov
Janek Stepanov

press to zoom
Liisi Aarpuu
Liisi Aarpuu

press to zoom
Terje Tiits
Terje Tiits

press to zoom
Janek Stepanov
Janek Stepanov

press to zoom
1/3
  • Eneskindluse kasv, mis aitab lahendada tööalaseid ja isiklikke väljakutseid.

  • Parem arusaam enda tugevustest ja arengukohtadest.

  • Uute ideede saamine ja julgus nende realiseerimiseks läbi teiste kogemuste kuulamise.

  • Kontaktide võrgustik selleks, et teha järgmine samm nii isiklike kompetenside kasvatamisel kui ka karjääri arendamisel.